Materiály

Lamino

Dvířka zhotovená z lamina jsou v dnešní době velmi oblíbená zejména díky velikému výběru dezenů dřevin , pastelových barev, s povrchovou úpravou lesk nebo mat. Součástí dvířek je ABS hrana, která nám chrání dvířka z boku. Další variantou na místo ABS hrany je použití hliníkového rámečku. Rovné a jednoduché linie propůjčují těmto kuchyním moderní vzhled a dlouhou životnost. Kuchyně vynikají výborným poměrem ceny a kvality.

Folie

Kuchyně osazené foliovými dvířky jsou pro svojí možnou tvarovatelnost velice oblíbené. Základem je podkladová MDF deska, na které je zalisovaná kvalitní folie. Dvířka mohou být hladká, se zkosenou hranou, zaoblením nebo profilovaná do různých tvarů rámečku, případně jednoduchých linek. V nabídce jsou folie s věrnou imitací přírodních materiálů (různých typů dřevin) a také velký výběr barev. Tento typ kuchyní je velice žádaný díky své variabilitě.

Lak -(polyester)

Lakované kuchyně jsou v dnešní době velmi žádané. Technologie lakovaných dvířek je složitý proces přirovnatelný k lakování automobilů. Lakovaná dvířka je možné dodat v provedení mat nebo vysoký lesk a to hladká či profilovaná. Barevná škála je velice pestrá dle vzorníku RAL.    

                                                                                    


Masiv, Dýha

Klasické masivní kuchyně jsou dokonale řemeslně zpracované s množstvím vzorů
profilů. Vybrat si můžete z přírodních materiálů jako je Dub, Buk, Olše, Třešeň, Ořech,
Javor případně Kaštan. U dýhy je možno vybírat z exotických dřevin - Wenge, Eben Makasar atd. Konečná úprava dvířek je opatřena finálním nástřikem kvalitního laku.

 

Kování

Do nábytku , který vyrobíme používáme špičkové kování značky blum s doživotní zárukou

Pracovní desky

Pracovní kuchyňské desky se dají rozdělit do tří základních skupin dle materiálu, ze kterého jsou vyrobeny. Každý materiál má svou výhodu a nevýhodu, tudíž je velmi důležité správně vybrat.

Laminové – jsou nejpoužívanější skupinou pro svoji poměrně velkou odolnost, bohatou škálu dekorů a finanční dostupnost. Drobnou nevýhodou je, že většina dekorů je pouze v nabídce s šířkou desky 60 cm a zakulacená hrana je jen na přední straně.

Dřevěné – výhodou je možnost jakéhokoli profilu, tvaru, rozměru, atypického povrchu dle vzorku. Nevýhodou je velká náchylnost k poškození povrchové úpravy, tvarová nestálost.

Kamenné – vysoká odolnost, trvanlivost, nenapodobitelný a ušlechtilý vzhled.

        www.corian.cz

Dřezy

Nerez

Vysoce kvalitní chromniklová ocel je odolná vůči korozi i po porušení povrchu dřezu a vůči vysokým teplotám. Je také pružná, takže na rozdíl od keramiky nepra­s­kne. Hladký povrch nerezi zabraňuje usazování bakterií, lehce se čistí a je plně recyklovatelná. Životnost nerezi nepřekonal zatím žádný jiný materiál. Nerez je dostupný v provedení hladký povrch a tkaná struktura.

Fragranit

Materiál Fragranit DuraKleen® PLUS je kombinace 80% žuly a 20% akrylátové polymerové pryskyřice. Neztrácí barvu, odolá krátkodobým teplotám až do 280 °C, je odolný vůči skvrnám, ulpívání nečistot a poškrábání.Tento materiál je zdokonalený o antibakteriální úpravu Sanitized®, která pomáhá udržovat povrch dřezu hygienicky čistý a chrání jej před bakteriemi a mikroby po dobu mezi běžným čištěním.

Keramika

 

Výhodami keramických kuchyňských dřezů jsou vynikající odolnost vůči působení tepla a agresivních chemikálií, netečnost k pachům, velmi dobrá odolnost proti oděru a nárazu, snadné a efektivní čištění. Keramické dřezy si i po dlouhé době užívání udržují čistý, svěží vzhled.

 

 

www.sinks.cz